O projekcie

Autorem wszystkich refotografii jest Stefan Brajter - miłośnik Łodzi, fotograf, bacznie analizujący rzeczywistość twórca unikatowych zestawień starego z nowym. Pracę nad refotografiami rozpoczął w 2009 roku wydając wspólnie z Gazetą Wyborczą “Łódzki Fotospacerownik w czasie i przestrzeni”. Przez kilka lat z powodzeniem publikował swoje prace na blogu http://refotografie.blogspot.com/

Od 2016 roku projekt kontynuowany jest na Facebooku

W grudniu 2017 roku, dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski i programu Patriotyzm Jutra, w ramach projektu “Lokalne dziedzictwo w każdej kieszeni”, Refotografie Łodzi znalazły nowy “dom” na niniejszym portalu oraz w aplikacji mobilnej.
Dzięki ponownemu wsparciu Muzeum Historii Polski w 2018 r., w ramach projektu "Śladem wybitnych fotografów Łodzi", dodaliśmy kolejną partię refotografii zdjęć fotografów, takich jak Włodzimierz Pfeiffer, czy Eliasz Stumann.
W 2019 r. pozyskaliśmy środki z tzw. Regrantingu z zakresu turystyki i krajoznawstwa w Łodzi na drobne usprawnienia na stronie i w aplikacji, w ramach programu zatytułowanego: "Refotografie Łodzi – rozbudowa i promocja aplikacji turystycznej".
Nieustannie pracujemy nad rozwojem serwisu.

Właścicielem oraz operatorem strony jest Stowarzyszenie Topografie.
Autorem strony internetowej jest Paweł Wojciechowski.
Autorem aplikacji jest Paweł Preczyński.
Szatę graficzną zaprojektował Jakub Dygas oraz Stefan Brajter.

Jeśli posiadasz ciekawe stare zdjęcia Łodzi przedstawiające miejsca, które warto zrefotografować napisz na refotografielodz@gmail.com.